Life Skills: Kako pilot Jovica Mihailović savladava izazove u helikopterskoj jedinici MUP-a

/ / Blog, Life Skills / 27.09.2024

U okviru Life Skills programa, 25. septembra 2024. godine, našu školu posetio je pilot Jovica Mihailović iz helikopterske jedinice MUP-a. Kao predavač na Vazduhoplovnoj akademiji i instruktor mlađim kolegama u MUP-u, pilot Mihailović je učenicima predstavio svoj poziv, naglašavajući težinu i odgovornost ovog posla, koji zahteva visoku stručnost i kontinuirano stručno usavršavanje.

Učenici su sa pilotom Mihailovićem istražili izazove pilotiranja i ulogu helikoptera u zaštiti životne sredine

Učenici petog razreda postavljali su brojna pitanja o radu helikoptera, načinu i brzini letenja, kao i učešću helikoptera u akcijama spašavanja i gašenja požara. Pilot Mihailović je obogatio svoj nastup prikazivanjem snimaka iz realnih situacija, čime je omogućio učenicima da steknu bolji uvid u reagovanje u vanrednim situacijama i doprinos helikopterske jedinice zaštiti životne sredine.

U odvojenoj radionici sa učenicima osmog razreda, pilot Mihailović je razgovarao o aspektima profesionalne orijentacije i školovanja pilota. Takođe, istakao je značaj ovog zanimanja u međunarodnoj saradnji prilikom očuvanja životne sredine.
Ova poseta je bila izvanredna prilika za naše učenike da se upoznaju sa izazovima i lepotama zanimanja pilota, kao i sa značajem koji ovaj poziv ima za društvo.

POZOVITE NAS

POZOVITE NAS »