Life Skills radionica: Kako samostalno isplanirati putovanje

/ / Blog / 17.05.2024

Life Skills radionica: Kako samostalno isplanirati putovanje

Još jedna zabavna životna veština - savladana

Učenici Savremene osnovne škole ove nedelje imali su priliku da uče kako samostalno isplanirati putovanje u okviru Life Skills programa, uz podršku nastavnika geografije Marka Ostojića.

Učenici savladali veštine planiranja putovanja

Na radionici održanoj u Savremenoj osnovnoj školi, učenici su se upoznali sa svim aspektima planiranja uspešnog putovanja. Nastavnik geografije Marko Ostojić predstavio je učenicima detaljan plan putovanja za Barselonu, kroz koji su prošli korak po korak sve što je potrebno za organizaciju putovanja.

Učenici su naučili kako da pravilno raspodele budžet, pronađu povoljne avionske karte, naprave detaljan plan aktivnosti i programa putovanja. Zajednički rad sa nastavnikom omogućio im je da razrade sve ključne elemente i razumeju važnost detaljnog planiranja svakog aspekta putovanja.

Life Skills Program: Osposobljavanje za svakodnevni život

Life Skills program Savremene osnovne škole osmišljen je da učenicima pruži neophodne veštine i znanja za svakodnevno funkcionisanje. Program obuhvata različite oblasti, od finansijske pismenosti do komunikacionih veština, sve sa ciljem osposobljavanja učenika za samostalno i odgovorno delovanje u svakodnevnim situacijama.

Ove nedelje, fokus je bio na veštinama planiranja putovanja, čime su učenici stekli praktična znanja koja će im biti korisna ne samo u školskim projektima, već i u realnim životnim situacijama. Radionica je takođe doprinela razvijanju timskog duha i zajedničkog rešavanja problema, što su ključne komponente Life Skills programa.

Savremena osnovna škola nastavlja da pruža svojim učenicima prilike za učenje kroz praktične primere i aktivno učešće, čime ih osnažuje da postanu samostalni i odgovorni mladi ljudi.

POZOVITE NAS

POZOVITE NAS »