Mali predvodnici: Petaci u ulozi nastavnika pomažu prvacima

/ / Blog / 26.09.2024

Mali predvodnici: Petaci u ulozi nastavnika pomažu prvacima

Učenici petog razreda preuzeli su ulogu nastavnika i pokazali svoje znanje kroz rad sa prvacima, razvijajući empatiju i odgovornost

U Savremenoj osnovnoj školi, učenici petog razreda preuzeli su na sebe izazov i ušli u ulogu nastavnika, pomažući našim najmlađim đacima – prvacima – da savladaju prve nastavne jedinice iz srpskog jezika i matematike. Ova sjajna inicijativa omogućila je petacima da na zanimljiv način pokažu svoje znanje, ali i da nauče nešto novo o strpljenju, odgovornosti i veštini objašnjavanja.

Petaci kao predvodnici u podučavanju prvaka: Izazov i zadovoljstvo u ulozi nastavnika

Kako su se petaci snašli u ovoj novoj ulozi? Izuzetno dobro! Predvodnici ove aktivnosti, uz pomoć svojih nastavnika, osmislili su kreativne metode kako bi prvaci što lakše razumeli zadatke. Prilikom rešavanja problema iz matematike i vežbi iz srpskog jezika, naši stariji učenici strpljivo su vodili svoje mlađe drugare kroz svaki korak, objašnjavajući im gradivo na način koji je njima blizak i razumljiv.

“Bilo je jako zabavno, ali i izazovno. Shvatili smo koliko je važno imati strpljenja i kako jedan problem može da izgleda mnogo teže iz ugla nekog ko ga prvi put rešava,” rekla je učenica petog razreda, nakon aktivnosti. “Osećali smo se kao pravi nastavnici!”

Prvaci su oduševljeno prihvatili pomoć svojih starijih drugara, a atmosfera u učionici bila je ispunjena radošću i znatiželjom. Ova aktivnost je pokazala koliko je važno da učenici budu međusobno povezani i da uče jedni od drugih, a petaci su sa ponosom poneli svoje nove uloge.

Savremena osnovna škola nastavlja da promoviše saradnju i zajedništvo među svojim učenicima, omogućavajući im da kroz ovakve aktivnosti razvijaju osećaj odgovornosti i empatije, kao i ljubav prema učenju i podučavanju.

POZOVITE NAS

POZOVITE NAS »