Nezaboravan vikend učenika Savremene škole na farmi „Stari Tamiš”

/ / Blog / 14.10.2024

Nezaboravan vikend učenika Savremene škole na farmi „Stari Tamiš”

Učenici 2. razreda i 3-1 odeljenja učili o održivom životu i značaju poljoprivrede kroz ambijentalnu nastavu na edukativnom imanju

U periodu od 4. do 6. oktobra 2024. godine, učenici 2. razreda i 3-1 odeljenja Savremene osnovne škole proveli su vikend u prirodi na farmi „Stari Tamiš”. U okviru ovog edukativnog putovanja, deca su kroz ambijentalnu nastavu upoznala život i rad na jednoj farmi, razvijajući svest o važnosti poljoprivrede i prirodne sredine za naše svakodnevne živote.

Na površini od 1000 hektara, nedaleko od Pančeva, nalazi se „Tamiški konaci”, prvi edukativni centar u Srbiji koji je zajedno sa farmom „Stari Tamiš” kreiran kao idealna destinacija za upoznavanje sa primarnom poljoprivrednom proizvodnjom, stočarstvom, ratarstvom i povrtarstvom. Na ovom jedinstvenom mestu deca su imala priliku da uče o lancu organske, zdrave proizvodnje hrane, upoznajući se sa svim aspektima života na selu, od uzgoja biljaka do brige o životinjama.

Poseta farmi „Stari Tamiš” pružila je našim učenicima priliku da se povežu sa prirodom, da iz prve ruke uče o važnosti očuvanja ekosistema i samoodrživog načina života. Ovakve aktivnosti igraju ključnu ulogu u razvoju dečije svesti o ekologiji i ljubavi prema prirodi, obogaćujući njihovo obrazovanje iskustvima koja podstiču samostalnost, odgovornost i povezanost sa okolinom.

Ovaj edukativni vikend na „Starom Tamišu” deo je stalne misije Savremene osnovne škole da deci pruži kvalitetno obrazovanje zasnovano na iskustvima koja oblikuju svest o prirodi i održivosti, čineći ih svesnim i odgovornim mladim ljudima.

POZOVITE NAS

POZOVITE NAS »