Obeležavanje Evropskog dana jezika u Savremenoj osnovnoj školi

/ / Blog, Life Skills / 01.10.2024

Obeležavanje Evropskog dana jezika u Savremenoj osnovnoj školi

Jezici su naši prozori u svet raznovrsnih kultura

U Savremenoj osnovnoj školi, 26. septembar bio je dan posvećen jeziku, kulturi i razumevanju među narodima. Ove godine, Evropski dan jezika obeležen je kroz razne aktivnosti koje su omogućile učenicima da se upuste u istraživanje bogatstva jezika i različitosti evropskih kultura.

Na časovima srpskog jezika i književnosti, učenici su imali priliku da se upoznaju sa važnim literarnim delima iz različitih evropskih jezika, a razgovarali su i o uticaju jezika na identitet i kulturu. Kroz zanimljive diskusije i analize, deca su shvatila kako jezik predstavlja ne samo sredstvo komunikacije, već i bogatstvo tradicije i običaja naroda.

Jezik kao most među kulturama

Na času građanskog vaspitanja, učenici petog razreda obeležili su Evropski dan jezika kroz kreativne aktivnosti pod sloganom “Jezici za mir”. Ova inicijativa omogućila im je da istraže različite jezike, ali i da razumeju koliko je važno poznavanje stranih jezika za izgradnju međusobnog poverenja i razumevanja.
Učenici su se podelili u grupe i istraživali jezike različitih evropskih zemalja.

Svaka grupa je predstavila svoj jezik kroz zanimljive informacije, reči i fraze, ali i kroz pesme i igre. Ove interaktivne aktivnosti potvrdile su da je jezik most koji spaja ljude, omogućavajući im da prevaziđu prepreke i razlike. Atmosfera u učionicama bila je ispunjena radošću, smehom i kreativnošću, dok su učenici sa entuzijazmom učestvovali u svim aktivnostima.

Ovaj dan nas podseća na značaj jezika kao sredstva komunikacije i povezivanja, čime se učenici podstiču da postanu aktivni i odgovorni građani sveta. U Savremenoj osnovnoj školi verujemo da je poznavanje jezika ključ za otvaranje vrata različitim kulturama i novim mogućnostima.

POZOVITE NAS

POZOVITE NAS »