Održana završna proslava Math&Move projekta u Savremenoj osnovnoj školi

/ / Uncategorized / 03.10.2024

Održana završna proslava Math&Move projekta u Savremenoj osnovnoj školi

Kreativna kombinacija matematike i fizičke aktivnosti oduševila učenike i roditelje

U Savremenoj osnovnoj školi 28. septembra, u 12 časova, održana je završna proslava projekta MATH&MOVE, inovativnog programa koji kombinuje matematiku i fizičku aktivnost, osmišljenog za decu uzrasta od 6 do 9 godina. Cilj ove jedinstvene inicijative je da pomogne deci da na zabavan i dinamičan način usvajaju matematičke veštine, tj. kroz igru, pokret i interaktivne zadatke.

Tokom događaja roditelji i deca imali su priliku da se upoznaju sa metodologijom programa MATH&MOVE, koji se zasniva na naučnim istraživanjima o pozitivnom uticaju fizičke aktivnosti na kognitivni razvoj dece.

Inovativan pristup koji spaja igru i učenje

Program podstiče decu da kroz aktivno kretanje, kao što su skakanje, trčanje i koordinisani pokreti, savladaju osnovne matematičke koncepte na jednostavan i prirodan način. Na proslavi su se mogli videti brojni primeri vežbi i igara koje su deo ovog programa, čime je prikazana praktična primena inovativnog pristupa učenju.

Roditelji i deca učestvovali su u demonstracijama koje su pokazale kako kroz igru i fizičku aktivnost deca mogu brzo i efikasno da savladaju matematičke operacije kao što su sabiranje, oduzimanje, i prepoznavanje brojeva. Mnoge porodice su izrazile oduševljenje metodom koja podstiče decu da kroz zabavu razvijaju ljubav prema matematici, umesto da na nju gledaju kao na težak predmet.

Završna proslava Math&Move projekta istakla je značaj inovativnih metoda u obrazovanju, a ovaj program je dokazao da spoj igre i učenja može značajno poboljšati rezultate i motivaciju učenika. Savremena osnovna škola nastavlja sa promovisanjem ovakvih pristupa, koji kod dece razvijaju akademske veštine i ljubav prema učenju.

POZOVITE NAS

POZOVITE NAS »