Otkrijte zašto je FAST program u Savremenoj najslađi deo dana

/ / Blog / 27.09.2024

Otkrijte zašto je FAST program u Savremenoj najslađi deo dana

Timskim radom do slatkog uspeha – zabava i učenje u FAST programu

U Savremenoj osnovnoj školi uvek se teži ka stvaranju iskustava koja nadilaze klasičnu nastavu, a deca u FAST (fun and study time) programu to najbolje potvrđuju. Tokom jednog poslepodneva, učenici su zajedno sa svojim učiteljicama i nastavnicima upustili u kulinarsku avanturu – pravljenje američkih palačinki.

Kreativno učenje kroz zabavu

Kao deo (FAST) programa, ova aktivnost je imala za cilj da učenicima pruži priliku da, kroz zabavne i praktične zadatke, razvijaju važne veštine koje nadilaze klasično učenje u učionici. Pod pažljivim vođstvom nastavnog osoblja, deca su naučila kako se prave američke palačinke i imala priliku da uvide koliko je važno pravilno izmeriti sastojke, organizovati se u timu i sarađivati na zajedničkom cilju. Proces pravljenja palačinki postao je prilika za razvijanje samostalnosti i kreativnosti, ali i timskog duha.

Kroz pripremu palačinki, učenici su brzo usvojili princip rada u grupi – dok su jedni pažljivo merili brašno i druge sastojke, drugi su vešto rukovali mikserom, dok je treći tim pažljivo pekao palačinke. Ova zajednička aktivnost jeste bila kulinarska lekcija, ali i prilika da deca vežbaju veštine koordinacije, komunikacije i odgovornosti, koje će im biti korisne u svakodnevnom životu.

Na kraju dana, dok su uživali u mirisu i ukusu sveže pečenih palačinki, deca su shvatila da je najvažnija lekcija bila vrednost timskog rada i zajedništva.
FAST program još jednom je dokazao kako zabava i učenje idu ruku pod ruku, a Savremena osnovna škola pokazuje da se važna znanja stiču i van učionice, kroz kreativne aktivnosti koje decu pripremaju za buduće izazove.

POZOVITE NAS

POZOVITE NAS »