Poseta Muzeju afričke umetnosti: Učenici Savremene osnovne škole istraživali afričku kulturu

/ / Blog / 17.05.2024

Učenici Savremene osnovne škole posetili su Muzej afričke umetnosti u okviru nastavnog programa geografije

Učenici Savremene osnovne škole nedavno su imali priliku da posete Muzej afričke umetnosti (MAU) u Beogradu, gde su istraživali bogatu kulturnu baštinu Afrike.

Učenici upoznali afričku kulturu i umetnost

Poseta Muzeju afričke umetnosti omogućila je učenicima Savremene osnovne škole da se upoznaju sa raznolikom i bogatom kulturnom baštinom afričkog kontinenta. Kroz vođene ture i interaktivne prezentacije, učenici su imali priliku da vide različite eksponate, od tradicionalnih afričkih skulptura i maski do savremene umetnosti i rukotvorina.

Kustos muzeja je učenicima predstavio istorijske i kulturne kontekste eksponata, objašnjavajući im značaj i simboliku afričke umetnosti. Učenici su aktivno učestvovali u diskusijama, postavljali pitanja i na taj način proširili svoje znanje o afričkoj kulturi.

Savremena osnovna škola nastavlja da pruža svojim učenicima raznovrsne prilike za učenje kroz praktična iskustva i interaktivne aktivnosti, osnažujući ih da postanu radoznali i kulturno svesni mladi ljudi.

POZOVITE NAS

POZOVITE NAS »