Poseta stručnjaka za veštačku inteligenciju iz Smart Learning Institute of Beijing Normal University

/ / Blog / 01.07.2024

Najsavremenija škola u regionu

Savremena osnovna škola imala je čast da ugosti stručnjake za veštačku inteligenciju sa prestižnog Smart Learning Institute of Beijing Normal University.

Među gostima je bio i ugledni profesor Ronghuai Huang, predsedavajući u organizaciji UNESCO za implementaciju veštačke inteligencije u obrazovanju. Stručnjaci su posetili našu školu kako bi se upoznali sa našim inovativnim pristupima u korišćenju veštačke inteligencije u svakodnevnom radu sa učenicima.

Upoznavanje sa Pepperom

Tokom posete, stručnjaci su se sastali sa Peperom, našim humanoidnim robotom, koji igra ključnu ulogu u svakodnevnoj nastavi. Peper pomaže učenicima da savladaju gradivo kroz interaktivne i zabavne metode učenja, a takođe služi i kao motivacioni alat za razvijanje interesa prema STEM predmetima.

Gosti iz Kine želeli su da detaljno istraže na koji način Savremena osnovna škola koristi veštačku inteligenciju u radu sa učenicima. Imali su priliku da prisustvuju projektnim aktivnostima gde su mogli da vide konkretne primere primene AI tehnologija, tako da smo kroz korišćenje pametnih tabli, edukativnih softvera i Pepera, pokazali kako tehnologija može da poboljša proces učenja i učini ga zanimljivijim i pristupačnijim.

Veštačka inteligencija u Savremenoj

Stručnjaci iz Smart Learning Institute-a, uključujući profesora Huang-a, bili su impresionirani visokim nivoom integracije veštačke inteligencije u našoj školi. Profesor Huang je pohvalio naš inovativan pristup i izrazio želju za budućom saradnjom, koja bi mogla uključivati zajedničke projekte i istraživanja u oblasti obrazovne tehnologije.

Maja Babić, koordinatorka za nastavu i kreator sekcije za robotiku izjavila je: “Ova poseta je još jedan dokaz da smo na pravom putu. Veoma smo ponosni na naše učenike i nastavnike koji su pokazali kako se tehnologija može uspešno integrisati u obrazovanje”.

Radujemo se budućim posetama i nastavku saradnje sa stručnjacima iz Smart Learning Institute of Beijing Normal University.

POZOVITE NAS

POZOVITE NAS »