Radionica o učenju stranih jezika

/ / Blog / 26.09.2024

Parents at work: Radionica o učenju stranih jezika

Mama Ivana Bursać održala interaktivnu radionicu za učenike prvog i drugog razreda, pokazujući kako učenje jezika može biti lako i zabavno.

Savremena osnovna škola kontinuirano traga za inovativnim metodama učenja, prilagođavajući ih potrebama svojih učenika. Mama našeg učenika, Ivana Bursać je kroz radionicu pokazala kako učenje jezika može postati mnogo zabavnije kada se primenjuju kreativne metode.

Tokom radionice, učenici su kroz igru i pesme spontano usvajali nove reči i jezičke izraze, razvijajući svoje komunikacione veštine bez pritiska tradicionalnog učenja. Kroz različite aktivnosti, deca su učila kako da koriste jezik u svakodnevnim situacijama, istovremeno razvijajući samopouzdanje i slobodu izražavanja.

Ivana Bursać je podelila sa učenicima korisne savete kako stvoriti pozitivno okruženje za učenje stranog jezika, ne samo u školi, već i kod kuće. Ona je naglasila koliko je važno učiti kroz svakodnevne aktivnosti, kao što su pevanje pesmica, igra uloga ili gledanje crtanih filmova na stranom jeziku, jer ovakav način učenja pomaže deci da brže usvoje jezičke strukture i vokabular.

Entuzijazam učenika i roditelja

Učenici su sa velikim interesovanjem učestvovali u vežbama koje su im omogućile da koriste jezik u različitim kontekstima. Radionica je deci pružila priliku da se izraze na kreativan način i istraže nove načine učenja jezika. Svi učesnici su pokazali izuzetno angažovanje, a osmesi na njihovim licima dokazali su da učenje jezika može biti zabavno i inspirativno iskustvo kada se pristupi na način prilagođen njihovim interesovanjima.

Savremena osnovna škola nastavlja da primenjuje ovakve inovativne pristupe učenju, pružajući svojim učenicima prilike da razvijaju ključne veštine za budući uspeh na kreativan i motivišući način.

POZOVITE NAS

POZOVITE NAS »