Savremena osnovna škola učestvuje u inovativnom evropskom projektu Math&Move

/ / Blog / 19.09.2024

Savremena osnovna škola učestvuje u inovativnom evropskom projektu Math&Move

Dinamičan pristup učenju matematike kroz pokret i priče unapređuje akademske i društvene veštine učenika

Savremena osnovna škola je ponosni učesnik evropskog projekta Math&Move, koji je imao za cilj da unapredi način na koji učenici uče matematiku, uvodeći inovativne metode koje kombinuju pokret i pripovedanje. Ovaj dinamičan pristup omogućava učenicima svih uzrasta i sposobnosti da kroz fizičke aktivnosti i kreativne narative bolje razumeju apstraktne matematičke pojmove. Projekat je sufinansiran sredstvima Evropske unije i testiran u nekoliko zemalja, uključujući Srbiju, Grčku, Francusku i Belgiju.

Jedna od ključnih karakteristika Math&Move projekta jeste inkluzivnost. Prepoznajući različite stilove učenja i potrebe učenika, projekat nudi raznovrsne aktivnosti koje omogućavaju svakom detetu da učestvuje u procesu učenja na način koji mu najviše odgovara. Učionice Savremene osnovne škole postale su dinamična mesta gde su se učenici angažovali kroz zabavne igre i priče, koristeći svoje telo kao alat za savladavanje matematičkih koncepata. Na primer, mlađa grupa učenika učila je o vremenu koristeći ruke i noge kao kazaljke na satu, dok su stariji učenici istraživali geometrijske oblike kroz fizičke aktivnosti.

Rezultati i povratne informacije učesnika

Testiranje Math&Move resursa u Savremenoj osnovnoj školi pokazalo je značajne rezultate. Učenici koji su učestvovali u nastavi koristeći ovu metodu postigli su bolje rezultate na testovima u odnosu na one koji su učili na tradicionalan način. Posebno su se istakli u oblastima koje zahtevaju prostorno rezonovanje i manipulaciju objektima, što sugeriše da fizička interakcija sa materijalom može olakšati razumevanje apstraktnih matematičkih koncepata.

Nastavnici i roditelji su takođe izrazili veliko zadovoljstvo zbog angažovanja učenika i njihovih pozitivnih reakcija na ovaj pristup. Kroz kombinaciju pokreta, priča i vizuelnih pomagala, učenici su se pokazali motivisanim i spremnijim da sarađuju u grupama, što je dodatno unapredilo njihov društveni i akademski razvoj.

Projekat Math&Move pruža učenicima priliku da matematiku dožive na interaktivan i zabavan način, omogućavajući im da kroz fizičke aktivnosti, priče i grupni rad razviju svoje matematičke, društvene i komunikacione veštine. Ovaj inovativni pristup pokazuje veliki potencijal za dalji razvoj u obrazovanju i inkluziji, stvarajući dinamično i motivaciono okruženje za učenje u kojem svako dete može da napreduje i razvije ljubav prema matematici.

POZOVITE NAS

POZOVITE NAS »