Svi nosimo superheroja u sebi – Savremeni prvaci kroz kreativnost otkrili kako svako može biti junak svakodnevice.

/ / Blog / 15.10.2024

Prvaci Savremene osnovne škole kreirali jedinstveni pano „Superpower Wall“ sa crtežima svojih supermoći inspirisanih Encantom, ističući ljubav kao najvažniju veštinu za zajednički život.

Učenici prvog razreda Savremene osnovne škole dobili su jedinstvenu priliku da istraže svoje želje, maštu i empatiju kroz temu „Živeti sa drugima“ (Living with Others) u okviru predmeta English Language. Inspirisani prelepim animiranim filmom Encanto, koji prikazuje porodicu Madrigal sa različitim magičnim moćima koje koriste kako bi podržali svoju zajednicu, naši prvaci su kroz kreativne crteže i priče prikazali koje bi supermoći voleli da poseduju. Svaka zamišljena moć ima jednu zajedničku nit – pomoć, saradnju i ljubav prema drugima.

„Superpower Wall“ kao mesto susreta mašte i empatije među prvacima

Kroz osmišljene supermoći, prvaci su se posvetili ideji kako bi te veštine mogle olakšati svakodnevnu komunikaciju i saradnju sa prijateljima, porodicom i nastavnicima. Tako je jedan učenik zamislio supermoć razumevanja osećanja, ističući kako bi mogao da razume tuđe emocije i ponudi podršku kad god je potrebna. Drugi je maštao o supermoći instantnog rešavanja konflikata, kako bi svi mogli da žive u harmoniji bez nesuglasica.

Bilo je i kreativnih supermoći poput telepatije za bolju komunikaciju, sposobnosti da pomognu prijatelju u svakoj situaciji ili da „pročitaju“ misli kako bi razumeli šta nekome treba. Sve supermoći koje su osmislili, podstiču na brigu, pažnju i nesebičnu pomoć drugima.

Rezultat ovog inspirativnog procesa je prekrasan pano postavljen u školskom holu, nazvan Superpower Wall. Pano je oslikan crtežima učenika koji su sa puno pažnje predstavili svoje maštovite supermoći i opisali kako bi ih primenili u svakodnevnom životu. Ono što je najlepše – većina učenika je istakla da je ljubav najvažnija supermoć koju svi već poseduju i da upravo ona ujedinjuje sve ostale veštine. Ljubav, kao osnovna supermoć, prepoznata je kao ključna za skladno i lepo okruženje u kojem se svi podržavaju.

Superpower Wall postao je simbol ljubavi, empatije i zajedništva u Savremenoj osnovnoj školi, podsećajući sve prisutne – učenike, nastavnike i posetioce – koliko je važno negovati vrednosti koje nas povezuju i osnažuju.

POZOVITE NAS

POZOVITE NAS »