TinkerLabs magija: Mali istraživači Savremene stvaraju naučne čarolije!

/ / Blog, Life Skills / 16.10.2024

TinkerLabs magija: Mali istraživači Savremene stvaraju naučne čarolije!

Učenici Savremene istraživali svet nauke kroz eksperimente sa TinkerLabsom

Savremena osnovna škola s ponosom je ugostila stručnjake iz TinkerLab škole, koji su 15. oktobra kroz dve interaktivne radionice omogućili našim učenicima da se putem zanimljivih eksperimenata upoznaju sa svetom nauke. Ova radionica, kao deo Life Skills programa, bila je savršena prilika za mlade istraživače da praktično primene znanje iz oblasti nauke i tehnologije.

Vulkani, stene i hemijske reakcije

Uz vođstvo petoro TinkerLabs edukatora, učenici su sa velikim uzbuđenjem pravili sopstvene vulkane od sode-bikarbone i sirćeta, prateći proces neutralizacije, koji je izazvao pravu lavu mehurića i pene. Kroz ove hemijske reakcije deca su učila o osnovama hemije na zabavan i kreativan način.

Tokom radionice naši mali istraživači imali su priliku da nauče razlike između vrsta stena, istraže tajne botanike i nauče o važnosti hlorofila za život biljaka. Upoznali su se sa STEAM pristupom, koji povezuje nauku sa umetnošću, čime su kroz praktične aktivnosti i istraživanje razvijali svoje kritičko mišljenje i logičko razmišljanje.

Program životnih veština za radoznale male istraživače

Ova radionica je samo jedna od mnogih u okviru Life Skills programa, koji se u Savremenoj školi sprovodi kako bi deca stekla praktična znanja i veštine za svakodnevni život. Naši mladi istraživači završili su dan puni inspiracije, sa još većom radoznalošću za svet nauke.

Nastavljamo s radionicama jer znamo da je nauka svuda oko nas – a u Savremenoj osnovnoj školi ona je prava avantura!

POZOVITE NAS

POZOVITE NAS »