Učenici Savremene uče o zaštiti životne sredine: Life Skills radionica sa predstavnicom WWF Adria

/ / Blog, Life Skills / 30.09.2024

Učenici od 5. do 8. razreda učestvovali u edukativnoj radionici o očuvanju prirodnih resursa i ekološkoj odgovornosti

Savremena osnovna škola kroz svoj inovativni Life Skills program neprestano traži načine da učenicima pruži obrazovanje koje prevazilazi klasično školsko iskustvo. Ekološka odgovornost je jedan od važnih aspekata programa, a radionica sa WWF Adria bila je savršen način da učenici prodube svoje razumevanje o zaštiti životne sredine.

Tokom radionice, učenici su naučili o pojmovima kao što su biodiverzitet, ekološki otisak i zaštita prirodnih resursa. Aleksandra Ugarković, predstavnica WWF Adria je kroz interaktivnu prezentaciju motivisala učenike da diskutuju o konkretnim koracima koje svi možemo preduzeti, poput reciklaže, uštede energije i smanjenja potrošnje plastike.

Učenici Savremene preuzimaju inicijativu za očuvanje prirode kroz aktivnu diskusiju

Učenici su aktivno učestvovali u diskusijama, iznoseći svoje ideje o tome kako pojedinci, porodice i škole mogu doprineti očuvanju prirode. Ugarković je istakla važnost edukacije kao ključnog elementa za podsticanje pozitivnih promena u društvu, ohrabrujući učenike da preuzmu aktivnu ulogu u očuvanju planete.

Radionica je izazvala veliko interesovanje među učenicima, podstičući ih da promišljaju globalno, ali i deluju lokalno. Life Skills program Savremene osnovne škole nastavlja da ih inspiriše da budu odgovorni građani koji aktivno doprinose očuvanju životne sredine i zajednice u kojoj žive.

POZOVITE NAS

POZOVITE NAS »