Učenje računanja kroz programiranje: MOŽE!

/ / Blog / 23.05.2024

Učenje računanja kroz programiranje: MOŽE!

Učenici trećeg razreda Savremene osnovne škole utvrđivali znanje iz matematike kroz interaktivne digitalne aktivnosti

Na času Digitalnog sveta u odeljenju III-2, učenici Savremene osnovne škole su na inovativan način utvrđivali svoje znanje iz računanja programiranjem digitalnih likova.

Programiranje likova za matematiku

Učenici su programirali digitalne likove, poput mačke i veverice, postavljajući im pitanja vezana za množenje, deljenje, sabiranje i oduzimanje. Likovi su odgovarali na postavljena pitanja, a učenici su proveravali tačnost rešenja.

Ova interaktivna metoda učenja omogućila je učenicima da kroz igru i programiranje dodatno vežbaju matematičke operacije, razvijajući tako svoje digitalne i matematičke veštine. Programiranje likova je učenicima bilo izuzetno zabavno, a istovremeno su kroz praktične zadatke utvrđivali svoje znanje.

Uspeh digitalnog časa

Čas Digitalnog sveta bio je vrlo uspešan i inspirativan za učenike. Kroz programiranje su imali priliku da se kreativno izraze i aktivno učestvuju u učenju, što je doprinelo njihovom boljem razumevanju matematičkih pojmova.

Savremena osnovna škola nastavlja da koristi inovativne metode u nastavi, pružajući svojim učenicima prilike da uče kroz interaktivne i digitalne aktivnosti koje ih motivišu i podstiču na istraživanje i usvajanje novih znanja.

POZOVITE NAS

POZOVITE NAS »