Uroš Veličković
Direktor Savremene osnovne škole

Uroš Veličković je po obrazovanju diplomirani pedagog. Osnovne i master studije završio je na Filozofskom fakultetu u Beogradu. Na Institutu za mentalno zdravlje u Beogradu stiče sertifikate u oblasti porodičnog savetovanja i sistemske porodične psihoterapije.

Stručna znanja, veštine i iskustvo postepeno je gradio radeći kao stručni saradnik u jednoj privatnoj internacionalnoj školi. Na poziciji direktora jedne beogradske predškolske ustanove proveo je više od šest godina.

Autor je i realizator više programa stručnog usavršavanja vaspitača, nastavnika i stručnih saradnika: „Paket prve pomoći – podsticanje dečjeg samopoštovanja”, „Opažanje empatičnosti i reagovanje empatičnošću”, „Kako motivisati dete da uči”, „Kako sastaviti test znanja”, „Osnovna pravila efikasne komunikacije”. Godine 2014. objavio priručnik „Metode rada sa učenicima sa smetnjama u razvoju”.

Savesna je, odgovorna i istrajna osoba, kako u svakodnevnim tako i u poslovnim prilikama. Otvoren je za sticanje novih znanja i veština i spreman je da svakoj novoj ideji pristupi sa mnogo entuzijazma i energije. Učenje i usavršavanje posmatra kao igru u kojoj svi dobijaju. Stečeno obrazovanje i specijalizacije omogućavaju mu da kompleksne životne situacije i probleme posmatra kao okolnosti koje zahtevaju racionalan i staložen pristup.

Otac je jedne male Mile, sa kojom provodi sve slobodno vreme.

Upis za generaciju 2025/26. je otvoren!

POZOVITE NAS

POZOVITE NAS »